Skip to main content

Na jaką rasę psa się zdecydować?

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zwierzęta te bardzo szybko stają się członkami naszych rodzin, dając wiele radości i miłości. Jeśli zamierzamy dzielić swoje życie z psiakiem, stajemy przed dylematem odnośnie tego, na jaką rasę się zdecydować. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie najciekawsze propozycje dla siebie. Sprawdźmy, jakie rasy psów są godne uwagi. O czym warto wiedzieć przed wyborem rasy? Co jest najważniejsze?

Rasa psa dla zapracowanych — jak wybrać?

Jeżeli dużo czasu spędzamy w pracy i chcemy wybrać taką rasę psa, która poradzi sobie bez naszej obecności w ciągu dnia, warto mieć na uwadze owczarka kaukaskiego, akitę, podhalańczyka, czy też jużaka. Oczywiście nie można pozostawić tych psiaków samemu sobie, gdyż wymagają one opieki. Gdy nie mamy możliwości chodzenia na długie spacery, nie zapominajmy o mniejszych rasach. W tym wypadku sprawdzają się jamniki królicze, pudle miniaturowe, bolończyki, pekińczyki, czy też mopsy. Małe psy często wymagają odpowiedniej pielęgnacji sierści, co trzeba mieć na uwadze.

Inteligentne psy — jakie rasy tutaj dominują?

Bardzo często nasz wybór pada na rasy najsilniejsze, najinteligentniejsze i najwytrzymalsze. Tutaj wymienić warto rasy takie jak owczarek belgijski, australijski, doberman, pudel, sznaucer miniaturowy, czy też border collie. A jaka rasa zadba o nasze bezpieczeństwo? W tej sytuacji nie zapominajmy o obronnych rasach, takich jak doberman, rottweiler, cane corso, czarny terier rosyjski, sznaucer. Psy te cechują się instynktem obronnym i chęcią pilnowania swojego terenu. 

 

Jakie rasy dla aktywnych?

Aktywne osoby z pewnością postawić mogą na golden retrievery, które uwielbiają  dużo ruchu i mogą nam towarzyszyć podczas przejażdżek na rowerze lub biegania. Poza tym w roli sportowców świetnie prezentują się także dobermany, wyżły, owczarki niemieckie, briardy i wiele innych, dużych psów. Jogging z ukochanym psem od tej pory stanie się przyjemnością. Jednakże pamiętajmy o tym, że wspólne aktywności mogą być większym wyzwaniem w gorące dni. Z tym zadaniem poradzą sobie rasy typu chart, husky, owczarek niemiecki, posokowiec lub gończy polski.

Jak wybrać rasę psa?

Ciekawe informacje na temat zwierząt i poszukiwania weterynarza znajdziemy na stronie https://www.goldenretrievery.pl/blog/jak-znalezc-dobrego-weterynarza-dla-swojego-pupila, która z pewnością rozwiąże wiele naszych pytań i wątpliwości. Jak wybrać idealną rasę psa? Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na swoje oczekiwania, styl życia i preferencje. Niektóre rasy wymagają dużej aktywności, co nie zawsze możemy im zapewnić. Gdy mamy mało czasu na spacery i wspólną zabawę, postawmy raczej na mniejsze psiaki, które nie będą potrzebować aż tak dużo ruchu. W każdym przypadku pamiętajmy, że pies to nie zabawka i wymaga naszej uwagi. Trzeba z nim chodzić do weterynarza, kupować odpowiednią karmę, czy też dbać o jego sierść. Zaopiekowany pies da nam wiele miłości, pod warunkiem że będzie czuł nasze wsparcie i zaangażowanie.